Domenas ir hostingas. Ką reikia žinoti renkantis

Teisingai pasirinkti domeno vardą labai svarbu. Nuo to, kokį domeno vardą pasirinksite, gali priklausyti tinklapio populiarumas. Reikia priderinti domeno vardą tiek lankytojui, tiek paieškos sistemoms, pvz. Google. Jis turi būti ne per ilgas ir įsimenamas paprastam žmogui, tačiau domenas turi įtakos ir paieškos sistemoms. Jeigu pvz. į Google paieškos sistemą įvedame ir ieškome „geras daiktas“, tuomet svetainės, kurių domeno varde bus žodis „geras“ ar „daiktas“ turės nežymų pranašumą. Bet neapsigaukite! Nedarykite domeno vien iš raktažodžių. Šitai iš kart atbaidys lankytojus. Be to, domenas www.gerasdaiktas.lt vien dėl pavadinimo nebus gerai reitinguojamas. Esama begalė kitų faktorių, daug svarbesnių, nusakančių paieškos sistemų reitingavimą.

 

Iš vienos pusės, pasirinkti domeno vardą gali būti labai paprasta. Jei  įmonė turi lengvai įsimenamą pavadinimą, o juo labiau jis jau tapęs prekės ženklu ir esate investavę į rinkodarą vardui populiarinti, turėtumėte pasirinkti jį kaip domeno vardą. Skaityti daugiau...

Interneto svetainės kūrimas

Šiame straipsnyje apžvelgsime interneto svetainės kūrimą nuo a iki z. Nuo užsakymo priėmimo iki galutinio darbo atidavimo užsakovui bei tinklapio administravimo.


Tikslinės tinklapio lankytojų grupės nustatymas, lankytojų norų bei poreikių išsiaiškinimas

 

Visų pirma, labai svarbu žinoti kam tinklapis kuriamas ir reikalingas. Visų antra – kam tinklapis bus reikalingas jo lankytojams, kokią naudą jis atneš. Turite žinoti, ko tiksliai norite iš tinklapio, kokie Jūsų lūkesčiai.  Taip pat reikia išsiaiškinti kas lankysis interneto svetainėje – kokia tikslinė lankytojų grupė, kad galima būtų kurti ir pritaikyti turinį bei dizainą konkrečiai auditorijai. Svarbiausia, kad vieną kartą į tinklapį užėjęs klientas interneto svetainę aplankytų ir dar kartą. Tai galima pasiekti tik patenkinant lankytojų poreikius, kuriuos taip pat reikia žinoti prieš pradedant planuoti ir kurti interneto svetainę. Skaityti daugiau...

Kaip pakelti Google reitingą. SEO optimizacija paieškos sistemoms

SEO (Search Engine Optimization), arba lietuviškai – optimizacija paieškos sistemoms, yra internetinio marketingo dalis. Tai tinklapio pritaikymas paieškos sistemoms, kad interneto svetainė būtų kuo geriau reitinguojama pavyzdžiui Google.lt. Jūs galite išleisti tūkstančius litų per mėnesį ar savaitę reklamai interneteBet jeigu pavyzdžiui užsiimate kokio nors daikto pardavimu, o potencialus klientas įvedęs į Google „daikto parduotuvė“ ras Jūsų tinklapį pirmose reitingo pozicijose, tai atneš daugiau naudos ir pelno, negu tie tūkstančiai investuoti į reklamą, nes tokių potencialių klientų begalė. Svarbiausia – kad jie rastų Jūsų tinklapį. Skaityti daugiau...

Mokama el. pašto sistema su domeno vardu. Google Apps

Dėmesio! Nuo 2012 m. gruodžio mėn., Google Apps vienam domeno vardui nemokamai siūlo tik vieną el. pašto dėžutę. Tai yra per mažai net ir pradedančiam verslui, todėl čia pateikiama informacija skirta tik tiems, kurie pasirengę mokėti už šią paslaugą 50 USD už kiekvieną vartotoją (el. pašto dėžutę) per metus.

 

Bet mes turime pasiūlymą kaip šį draudimą apeiti! Prašome apsilankyti staipsnyje: Nemokama alternatyva Google Apps. El. paštas su domeno priesaga

Skaityti daugiau...

Nemokama alternatyva Google Apps. El. paštas su domeno priesaga

Šiame straipsnyje apžvelgsime kaip įmonės gali susikonfigūruoti el. pašto dėžutes su Gmail sistema, bet turėti adresus su savo domeno priesaga, pvz. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


Google Apps buvo be galo patogus sprendimas nedidelėms įmonėms, nes suteikdavo galimybę nemokamai turėti iki 10 el. pašto dėžučių su įmonės domeno priesada, bet realiai naudotis Gmail sistema su visais jos privalumais. Tačiau nuo 2012 metų gruodžio mėnesio ši paslauga naujiems vartotojams nebeteikiama. Google Apps šiuo metu kainuoja 50 USD per metus vienam vartotojui (vienai el. pašto dėžutei).


Ka daryti? Mes atradome būdą, kaip naudotis Gmail el. pašto sistema nemokamai su neribotu el. pašto dėžučių skaičiumi. Tereikės papildomų konfigūravimo darbų. Patys išbandėme – puikiai veikia.

 

Skaityti daugiau...

Kokius namų darbus reikia pasidaryti prieš užsakant tinklapio kūrimą?

Visų pirma, turite sau atsakyti į klausimą – kam tinklapis bus naudojamas. Ar Jums reikalinga tik tinklapis tarsi įmonės vizitinė kortelė, kur aprašoma bendrovė, veikla, partneriai bei kontaktai – išsami informacija apie įmonę, klientų informavimas. O gal norite ne tik pateikti informaciją apie įmonę, o ir pasiūlyti prekių katalogą, tiesiogiai pastūmėti klientą atvažiuoti ir nusipirkti prekę ar paslaugą. O jei esate apsisprendę aktyviau skverbtis į internetą, tuomet turėtų dominti internetinės parduotuvės galimybė, pasiūlyti klientui teikiamas paslaugas tiesiogiai internetu. Tik apsisprendę kokiu mastu ketinate skverbtis į internetą galite pradėti tolesnį tinklapio planavimą.

Skaityti daugiau...

Tinklapio nauda verslui

Interneto svetainės nauda verslui priklauso nuo verslo rūšies ir to, kokiu mastu esate pasirengę skverbtis į internetą. Internetas  - puikus būdas reklamuoti verslą potencialiems klientams.  Viskas ko reikia klientui – tinklapio adresas, nesvarbu ar jis gautas iš vizitinės kortelės, reklamos, el. pašto parašo ar paieškos sistemų.

 

Kuo toliau, tuo daugiau žmonių bei įmonių naudojasi internetu norėdami surasti reikiamą informaciją – tai patogu, efektyvu ir greita. Turėti interneto svetainę tampa tendencija, ir didžioji dalis klientų netgi tikisi ir yra užtikrinti, kad reikiamą įmonę ar paslaugą suras internete.

Skaityti daugiau...

Turinio Valdymo Sistema (TVS)

Turinio valdymo sistema (angl. – content management system, CMS) - sudėtingiausias kiekvieno kokio tinklapio elementas, nors vizualiai interneto svetainės lankytojai jokio skirtumo tarp tinklapių su TVS ir be TVS nemato. Su turinio valdymo sistema galima lengvai keisti tinklapio tekstus, nuotraukas, paveikslėlius. Tai administravimo įrankis, kuris supaprastina darbą tiek tinklapio kūrėjui, tiek paprastam vartotojui.

  Skaityti daugiau...